HOMEPAGE

Podnikání
 
Jak to tu funguje

 

Země živitelka

 
photo:  (Ministerstvo zemědělství)
 

Země živitelka je název nejstarší a nejnavštěvovanější české zemědělské výstavy, která se koná každoročně koncem srpna ve výstavním areálu v Českých Budějovicích. Její historie sahá až do roku 1972, kdy byl poprvé zaveden název „Celostátní zemědělská výstava Země živitelka České Budějovice“. Tato přehlídka tak navázala na akce pořádané od roku 1960 jako regionální zemědělské výstavy.

 
Za dobu své existence se Země živitelka stala uznávanou odbornou zemědělskou výstavou s prezentací rostlinné a živočišné výroby, krmiv, zemědělské techniky, potravinářství a zpracovatelského průmyslu, ekologie, lesního a vodního hospodářství, ochrany životního prostředí, služeb pro zemědělce a agroturistiky.

V roce 2006 byly v rámci Země živitelky zahájeny dva nové tematické projekty, a sice výstava Ekostyl a Mezinárodní výstava družstevnictví, které se od té doby konají v každém ročníku.

Tematická výstava Ekostyl je zaměřena na tvorbu a ochranu životního prostředí, ekologické technologie, alternativní zdroje energie, bioprodukty a zdravý životní styl. Mezinárodní výstava družstevnictví je výstavou spotřebního zboží, elektroniky, stavebnictví, textilu a kožené galanterie, ale také zemědělských a potravinářských výrobků, zabezpečovací techniky apod.

Letos ve dnech 30. 8. – 4. 9. 2012 se v Českých Budějovicích (Mapa) koná již 39. ročník Země živitelky. Jejími hlavními tématy jsou obnova a rozvoj venkova, rostlinná a živočišná výroba, zemědělská technika, potravinářská výroba, lesní a vodní hospodářství, zahradnictví a pěstitelství a služby pro zemědělství.

I nadále je jednou z priorit výstavy ukázka regionálních potravin a potravin s národní značkou kvality KLASA. Prezentována bude také nová značka „Český výrobek“, garantovaná Potravinářskou komorou ČR. Ochutnávky potravin budou doplněny kuchařskými show, recepty a hudebními programy se soutěžemi.

Více informací o výstavě naleznete zde.
 
 


 
Autor: Ivana Jenerálová
 
Přidáno: 18.07.2010
 
 
 

Související články

 
Justice, právní prostředí
 
 

Ochranné známky a označení v ČR

Ochranné známky v České republice upravuje zákon, a to zejména zákon č. 441/2003 Sb., o ochranných...

 
 
Podmínky k založení a vedení podnikání
 
 

Jak si založit bankovní účet – 1. díl

Pokud hodláte v České republice strávit delší čas a chcete zde legálně pracovat nebo studovat, určitě si...

 
 
Podmínky k založení a vedení podnikání
 
 
 
Justice, právní prostředí
 
 

Podnikání bez živnostenského listu

V případě, že v České republice podnikající fyzická osoba soustavně vykonává živnost musí mít...

 
Oblíbené

Historie výtvarného umění

Co se událo ve výtvarném umění na samém sklonku českých dějin? Mnohé…

Klimatické podmínky

Česká republika je vnitrozemským státem, který leží v mírných zeměpisných…

Nejdůležitější objevy současnosti

Za poslední desetiletí přišla česká věda s mnoha převratnými objevy, vynálezy a…

Čeština

Čeština patří do skupiny západoslovanských jazyků. Český jazyk je také jazykem…