HOMEPAGE

Podnikání
 
Státní pobídky, poradenství
 
Informace o státních pobídkách

 

Projekt CzechAccelerator

 
photo:  (czechinvest.cz)
 

CzechAccelerator je projektem agentury CzechInvest, jehož hlavním posláním je podpora a rozvoj českých malých a středních technologických podniků, které hledají strategické finanční a obchodní partnery na zahraničních trzích.

 
Projekt CzechAccelerator byl v rámci realizace Operačního programu Podnikání a inovace 2007–2013 spuštěn v dubnu 2010. Má za sebou úspěšnou pilotní část, která skončila v březnu 2011 a které se zúčastnilo 10 českých firem. Ty získaly díky odborné stáži v Silicon Valley, USA, řadu profesních zkušeností.

V rámci pilotní fáze projektu CzechInvest úzce spolupracoval s Plug & Play Tech Center v americkém Silicon Valley, kde je více než 250 start-up firem zejména z oblasti internetu, mobilních i bezdrátových technologií a sociálních sítí. Firmy zde mají přístup ke kvalifikovaným konzultantům z oblasti firemní strategie a marketingu, práva, účetnictví, daní, lidských zdrojů atd. Centrum spolupracuje s místními i mezinárodními univerzitami.

Do projektu CzechAccelerator 2011 – 2014 se musí firmy přihlásit a splnit kritéria pro postup. Zájemce musí nabídnout zejména inovační a růstový potenciál v oblasti informačních a komunikačních technologií, biotechnologií nebo čistých technologií. Bližší podrobné podmínky účasti naleznete zde.

Konkrétní uchazeče následně vybere odborný tým složený ze zástupců agentury CzechInvest, Ministerstva průmyslu a obchodu, investorů z České republiky a odborné veřejnosti.

Úspěšní kandidáti se zúčastní pobytové stáže v zahraničí, kde získají odborné znalosti, osobně se setkají se strategickými technologickými partnery a mají nárok na bezplatné odborné konzultace (v oblasti práva, duševního vlastnictví, účetnictví, daní, pojištění, lidských zdrojů, marketingu apod.). Úplný výčet benefitů pro vybrané kandidáty naleznete zde.

Projekt CzechAccelerator je zatím zpracován do roku 2014 a oproti roku 2010 se nabídka CzechAcceleratoru v příštích letech rozšíří o Izrael, Singapur a Švýcarsko, kam CzechInvest každého čtvrtroku vyšle dva úspěšné žadatele. Do USA budou i nadále pravidelně vysílány 3 společnosti.

Více informací o projektu naleznete zde.
 
 
Autor: Ivana Jenerálová
 
Zdroj: czechinvest.org
 
Přidáno: 05.06.2011
 
 
 

Související články

 
Výhody investování a podnikání
 
 

Česká republika láká zahraniční...

Česká republika je vyhledávaným místem pro zahraniční filmové produkce. Dlouholetá tradice filmového...

 
 
Ekonomická fakta
 
 

CzechInvest

CzechInvest je státní příspěvková instituce...

 
 
Informace o státních pobídkách
 
 

Projekt CzechAccelerator

CzechAccelerator je projektem agentury CzechInvest...

 
 
Informace o státních pobídkách
 
 

CzechTrade

CzechTrade je vládní proexportní agentura, jejímž cílem je poskytovat služby zaměřené na zlepšování...

 
Oblíbené

Historie výtvarného umění

Co se událo ve výtvarném umění na samém sklonku českých dějin? Mnohé…

Klimatické podmínky

Česká republika je vnitrozemským státem, který leží v mírných zeměpisných…

Nejdůležitější objevy současnosti

Za poslední desetiletí přišla česká věda s mnoha převratnými objevy, vynálezy a…

Čeština

Čeština patří do skupiny západoslovanských jazyků. Český jazyk je také jazykem…