HOMEPAGE

Turistika
 
Doprava
 
Letadlo

 

České aerolinie

 
photo:  ()
 

(ČSA) jsou vlajkovým leteckým dopravcem České republiky. Z Prahy, hlavního města České republiky, nabízí ČSA spojení do většiny hlavních měst v Evropě a do tranzitních bodů v Severní Americe. V letovém řádu najdete samozřejmě i spojení na Blízký a Dálný východ a do severní Afriky.

 
Mezi hlavní činnosti Českých aerolinií patří:

Pravidelná letecká doprava

České aerolinie jsou v současnosti nejen uznávaným leteckým dopravcem, ale také konkurenceschopnou a efektivní společností. Počet přepravených cestujících na pravidelných linkách neustále roste.

S růstem cestujících se samozřejmě výrazně rozšiřuje nabídka služeb. Také díky Českým aeroliniím se Česká republika stala jedním z hlavních tranzitních bodů v Evropě . ČSA optimalizovaly letový řád, každoročně rozšiřují počet obsluhovaných destinací a také díky spolupráci s dalšími významnými světovými leteckými společnostmi zintenzívňují stávající spojení. Efektivitu přepravy podtrhuje také zcela obnovený letadlový park se třemi typy letadel - Airbus , Boeing a ATR .

Nepravidelná letecká doprava

V charterové přepravě nabízejí ČSA stejnou kvalitu služeb jako na pravidelných linkách. Po celý rok létají letadla ČSA do hlavních turistických center v Evropě i mimo ni, aby dopravily na dovolenou tisíce turistů.

Přeprava zboží a nákladu

ČSA Cargo nabízí leteckou přepravu nákladu prakticky do všech destinací po celém světě. Do mimoevropských destinací jsou využívána letadla typu Airbus A310-300, jejichž nákladový prostor umožňuje přepravit zásilky o hmotnosti až 2500 kg/ks .

Moderní technologické vybavení zaručuje šetrnou manipulaci při nakládání a vykládání zásilek a skladové prostory nabízejí uložení nejen běžných zásilek, ale i těch, jejichž charakter vyžaduje zvláštní péči či zacházení.

Údržba letadel

Mimořádně velkou pozornost věnují ČSA bezpečnosti provozu letadel a jejich technické údržbě. Na základě splnění podmínek obdržela společnost oprávnění k údržbě letadel podle evropských leteckých předpisů Part-145 a amerických leteckých předpisů FAR-145. Špičkoví odborníci ČSA zajišťují pravidelnou údržbu nejen vlastním letadlům, ale i smluvním partnerům z východní i západní Evropy.

Výcvik posádek

Výcvik posádek letadel ČSA se nachází v prostorách hangáru B na letišti Ruzyně - Jih v Praze. Společnost organizuje specializovaný výcvik posádek letadel nejen pro potřeby ČSA, ale i pro posádky jiných leteckých společností z České republiky i ze zahraničí.
 
 
Autor:
 
Přidáno: 05.01.2010
 
 
 

Související články

 
Obecná fakta o ČR
 
 

Letiště Václava Havla Praha

Mezinárodní letiště v hlavním městě České republiky změnilo svůj název. Od 5. října 2012 se jmenuje...

 
 
Doprava
 
 

Mezinárodní letiště v ČR

Po vstupu České republiky do Evropské unie byla zásadním způsobem rozšířena i oblast letecké...

 
 
Letadlo
 
 

České aerolinie

(ČSA) jsou vlajkovým leteckým dopravcem České republiky. Z Prahy, hlavního města České republiky, nabízí...

 
 
Letadlo
 
 

Provoz soukromých letadel

Soukromá letadla se stávají i v České republice oblíbeným způsobem dopravy zejména v souvislosti s...

 
Oblíbené

Historie výtvarného umění

Co se událo ve výtvarném umění na samém sklonku českých dějin? Mnohé…

Klimatické podmínky

Česká republika je vnitrozemským státem, který leží v mírných zeměpisných…

Nejdůležitější objevy současnosti

Za poslední desetiletí přišla česká věda s mnoha převratnými objevy, vynálezy a…

Čeština

Čeština patří do skupiny západoslovanských jazyků. Český jazyk je také jazykem…