HOMEPAGE

Turistika
 
Kam jít, co navštívit
 
Sportovní tipy

 

Lyžařské školy na českých horách

 
photo:  (czechtourism.cz)
 

Pro vyznavače zimních sportů je v České republice k dispozici více než 250 lyžařských areálů. Není přitom středisko, kde by nebyli připraveni naučit ovládat lyže, snowboard či běžky i absolutní začátečníky, a to všech věkových skupin. Samozřejmostí se v posledních letech stalo i to, že instruktoři hovoří několika cizími jazyky, aby mohli vyučovat i začínající sportovce ze zahraničí.

 
Kvalitní a jazykově vybavené instruktory přitom nemusíte hledat pouze ve velkých lyžařských střediscích, jako je Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou či Klínovec, kde mají kromě anglicky a německy mluvících instruktorů také učitele se znalostí holandštiny.

I v menších ski areálech, jako jsou například Kouty nad Desnou a Loučná nad Desnou (mapa), lze najít velice kvalitní místní instruktory, kteří vás mohou učit, i když neumíte česky.

Ceny za privátní hodiny se liší nejen podle velikosti a vybavenosti střediska, ale i podle věku zájemce o výuku. Například ceny za hodinu lyžařské školičky malého dítěte se pohybují od 300 korun výše.

Kvalitního instruktora, resp. školu, poznáte i podle toho, že mají certifikát od některé z asociací, které instruktory zimních sportů vzdělávají. V České republice jsou to například Asociace profesionálních učitelů lyžování ČR a Asociace českého snowboardingu.

Zajímat by vás měla i vybavenost střediska, hlavně lyžařské školy. Týká se to zejména malých dětí, které by se neměly učit prvním „skluzům“ na holém plácku. Dobrá školička se pozná i podle toho, že má prostor pro výuku oddělený od běžného provozu na sjezdovce a nabízí také zábavné učební pomůcky: tyče s obrázky, hříbečky, podjížděcí branky, terénní překážky. Chybět by rozhodně neměl dětský vlek a pro nejmenší pohyblivý koberec či provazový vlek, aby děti nemusely do kopce šlapat. Nejmodernější dětskou lyžařskou školičkou je v současné době X9 Foxpark kapitána Lipánka X9. Ski areál nabízí nejen lyžařskou a snowboardovou školu a školku, ale i 11 km dlouhou bruslařskou dráhu na přehradě Lipno (mapa).
 


 
Autor: Andrea Kábelová
 
Přidáno: 07.01.2011
 
 
 

Související články

 
Sportovní tipy
 
 

Zimní střediska v České republice...

Milovníci zimních sportů si v České republice díky její poloze rozhodně přijdou na své. Téměř ze všech...

 
 
Sport a volný čas
 
 

Tipy na stezky pro in-line bruslení

Počet milovníků in-line bruslení neustále narůstá. Společně s tím se zvyšuje i počet a kvalita stezek...

 
 
Sportovní tipy
 
 

Nová komplexní mapa lyžařských...

Česká republika má zcela novou unikátní mapu pro milovníky lyžování. K dispozici je na www.ski-map.net...

 
 
Sportovní tipy
 
 

Lavinové a skialpinové kurzy na...

Víte, jak se na horách chovat tak, abyste při zimních sportech byli opravdu v bezpečí? Pokud ne...

 
Oblíbené

Historie výtvarného umění

Co se událo ve výtvarném umění na samém sklonku českých dějin? Mnohé…

Klimatické podmínky

Česká republika je vnitrozemským státem, který leží v mírných zeměpisných…

Nejdůležitější objevy současnosti

Za poslední desetiletí přišla česká věda s mnoha převratnými objevy, vynálezy a…

Čeština

Čeština patří do skupiny západoslovanských jazyků. Český jazyk je také jazykem…