HOMEPAGE

Turistika
 
Kam jít, co navštívit
 
Ubytování

 

Jak si najít ubytování v ČR – 1. díl

 
photo:  (sxc.hu)
 

V České republice je možné vybírat z celé řady typů ubytování, od hotelů přes penziony a hostely až po kempy. Ubytovat se lze také v soukromí, v apartmánech nebo v soukromých chatách a chalupách.

 
Nejrychlejší je hledat ubytování v České republice přes internet. Širší nabídku najdete na českých serverech, jako je například Turistický portál České republiky CZeCOT nebo TravelGuide, kde jsou dostupné informace nejen o hotelech, hostelech a penzionech, ale také o kempech či chatových osadách. Na českých serverech obyčejně najdete nejen hotely, ale i malé penziony, které vítají své hosty v téměř rodinné atmosféře.

Zprostředkování ubytování hotelového typu v České republice nabízí také mezinárodní rezervační servery, jež tuto službu poskytují po celém světě. Mezi známé a oblíbené patří například server společnosti Booking.com, jehož webové stránky jsou dostupné v 31 jazycích, či HRS.com, web dostupný ve 32 jazycích.

Ubytování v České republice lze objednat také prostřednictvím cestovní kanceláře, ať už české, nebo partnerské kanceláře v zahraničí. Samozřejmě si můžete ubytování rezervovat také sami, tedy přímo u hotelu či penzionu. Pultové ceny v hotelech však většinou bývají ty nejvyšší. Cestovní agentury a kanceláře mívají obvykle sjednané výhodnější ceny, někdy dokonce výrazně nižší díky větším objemům objednávek. Vyplatí se tedy porovnat si nabídky, zvláště pokud půjde o hotel vyšší kategorie.

Široký seznam ubytovacích míst, od hotelů a penzionů přes chaty a chalupy až po kempy, najdete rovněž na webových stránkách Asociace turistických informačních center ČR v sekci Ubytování a stravování.

Hostely

Zvláště mezi mladými lidmi jsou oblíbené hostely neboli mládežnické ubytovny, které nabízí vícelůžkové pokoje, většinou se společným sociálním zařízením. Také v České republice už jich dnes najdete velké množství, především ve velkých městech. Existují servery specializované jenom na ubytování v hostelech, české i mezinárodní. Mezi hojně využívané patří například Hostelworld.com.

Pronájem rekreačních nemovitostí

Hotelové ubytování či pokoje v soukromí však nejsou jedinou možností. Pronajmout si lze také celé chaty a chalupy. Krátkodobý pronájem celých rekreačních nemovitostí, tedy např. pro týdenní dovolenou, je možné vybrat a rezervovat přes specializované servery a cestovní kanceláře. Mezi nejznámější patří například TourTrend či Interbohemia. Pronájem rekreačních nemovitostí v ČR nabízí také mezinárodní agentura Interhome, která byla založena ve Švýcarsku a své kanceláře má téměř ve všech evropských zemích.

Kempy

A je tu ještě další varianta. Ubytovat se můžete také v kempech. Přijet lze s vlastním stanem či karavanem. Mnoho kempů je vybaveno také přípojkami elektřiny, vody a kanalizace pro obytná auta (mobilní dům, mobilhome). V některých kempech si lze vybavené stany, karavany, mobilní domy nebo chatky pronajmout. U chatek je dobré zjistit si předem míru vybavenosti, což ostatně platí i o samotných kempech.
 
 
Autor: Dana Jakešová
 
Přidáno: 26.04.2010
 
 
 

Související články

 
Bydlení
 
 

Kempování v ČR

Stejně jako ve světě i v České republice představují kempy nejlevnější typ ubytování. V Česku je v...

 
 
Ubytování
 
 

Pražský hotel U Zlaté studně nejlepší...

Nejlepším hotelem na světě je pro letošní rok pražský hotel  

 
Bydlení
 
 

Jak hledat ubytování v ČR - 2. díl...

Hledáte v České republice bydlení na delší dobu, třeba na jeden rok? Pak pro vás bude ideální variantou...

 
Oblíbené

Historie výtvarného umění

Co se událo ve výtvarném umění na samém sklonku českých dějin? Mnohé…

Klimatické podmínky

Česká republika je vnitrozemským státem, který leží v mírných zeměpisných…

Nejdůležitější objevy současnosti

Za poslední desetiletí přišla česká věda s mnoha převratnými objevy, vynálezy a…

Čeština

Čeština patří do skupiny západoslovanských jazyků. Český jazyk je také jazykem…