HOMEPAGE

Turistika
 
Kam jít, co navštívit
 
Ubytování

 

Pražský hotel U Zlaté studně nejlepší na světě

 
photo: hotel U zlaté studně (Aria)
 

Nejlepším hotelem na světě je pro letošní rok pražský hotel U Zlaté studně. Vnímají ho tak alespoň samotní cestovatelé, kteří tento hotel zvolili světovou jedničkou, a to prostřednictvím renomovaného cestovatelského serveru TripAdvisor.com.

 
Hotel U Zlaté studně  (mapa) se  nachází  v hlavním městě České republiky, přímo pod hradbami Pražského hradu. Není součástí žádného řetězce hotelů. Tato nádherná renesanční budova, jejíž historii lze vysledovat až do roku 1528, původně patřila římskému císaři a habsburskému králi Rudolfu II. Traduje se, že císař ji daroval slavnému hvězdáři Tychonu de Brahemu, který zde v době svého působení u císařského dvora skutečně bydlel. Legenda praví, že se zde astronomovi zjevila Panna Maria, a proto nechal zhotovit u studny nové roubení a některé části dal pozlatit. Bývalou studnu dnes připomíná už jen staré litinové domovní znamení od Josefa Malínského z roku 1820. Jemný reliéf znázorňuje setkání Krista a ženy ze Samaří u studny s nápisem „Deus est spiritus“.

Hotel nabízí 17 pokojů a 2 apartmány odrážející historii doby císaře Rudolfa II. K největším pražským památkám, ke Karlovu mostu, palácovým zahradám, kostelu sv. Mikuláše nebo na Staroměstské náměstí, je to odsud jen pár kroků. Hoteloví hosté mohou v letních měsících využít soukromý vchod císaře Rudolfa II. do zahrad Pražského hradu.

Cestovatelé, kteří hlasovali na stránkách TripAdvisor.com, ohodnotili hotelovou restauraci Terasa U Zlaté studně jako nejlepší restauraci v Praze. Jejím šéfkuchařem je Pavel Sapík, pod jehož vedením restaurace získala druhé místo v hodnocení nezávislého průvodce nejlepšími restauracemi v České republice, Maurerova průvodce GRAND RESTAURANT.

Dalšími pražskými hotely, které v žebříčku cestovatelů z TripAdvisor.com zabodovaly v kategorii nejluxusnějších hotelů, jsou hotel Alchymist Grand Hotel & Spa (umístil se na třetím místě) a hotel Aria (na čtvrté pozici).
 


 
Autor: Andrea Kábelová
 
Přidáno: 28.03.2011
 
 
 

Související články

 
Bydlení
 
 

Kempování v ČR

Stejně jako ve světě i v České republice představují kempy nejlevnější typ ubytování. V Česku je v...

 
 
Ubytování
 
 

Pražský hotel U Zlaté studně nejlepší...

Nejlepším hotelem na světě je pro letošní rok pražský hotel  

 
Bydlení
 
 

Jak hledat ubytování v ČR - 2. díl...

Hledáte v České republice bydlení na delší dobu, třeba na jeden rok? Pak pro vás bude ideální variantou...

 
Oblíbené

Historie výtvarného umění

Co se událo ve výtvarném umění na samém sklonku českých dějin? Mnohé…

Klimatické podmínky

Česká republika je vnitrozemským státem, který leží v mírných zeměpisných…

Nejdůležitější objevy současnosti

Za poslední desetiletí přišla česká věda s mnoha převratnými objevy, vynálezy a…

Čeština

Čeština patří do skupiny západoslovanských jazyků. Český jazyk je také jazykem…