HOMEPAGE

Život a práce
 
Bydlení

 

Kempování v ČR

 
photo:  (czechtourism.com)
 

Stejně jako ve světě i v České republice představují kempy nejlevnější typ ubytování. V Česku je v provozu okolo 500 kempů. Většinou se nacházejí v turisticky atraktivních lokalitách v srdci přírody s možností přírodního koupání, houbaření i rybaření, v místech s množstvím cyklistických i turistických terénů.

 
Nejvíce kempů najdete na jihu Čech, v okolí Prahy nebo na Šumavě. Naopak relativně málo jich je na Plzeňsku či na střední Moravě. Kempy v ČR standardně nabízí kromě ubytování pod stany, resp. poskytnutí prostoru pro stanování, i ubytování v chatkách s příslušenstvím či bez příslušenství, luxusně i standardně vybavených bungalovech a pokojích, obytném přívěsu apod.

A jaké jsou nejoblíbenější lokality a místa pro kempování v ČR?

Máchovo jezero
Krajina kolem Máchova jezera (Mapa) je mezi návštěvníky oblíbená už od nepaměti. Romantická atmosféra, tajemné rokle, neobyčejné skalní útvary a především rozlehlá vodní plocha (284 ha), to jsou hlavní lákadla této oblasti. Návštěvníci mohou trávit den nejen na pláži u jezera, ale mají možnost navštívit i mnoho přírodních a kulturních památek – například zříceniny středověkých hradů (Bezděz (Mapa), Houska (Mapa), Kokořín (Mapa), Lemberk (Mapa)). Navíc okolí obklopuje hustá síť cyklostezek a pěších turistických tras.

Jižní Čechy a Šumava
Na jihu Čech je bezpočet rybníků a míst pro kempování. Mezi nejoblíbenější patří vodní nádrž Lipno, která je v tomto regionu také největším místem pro kempování. Okolí Lipna (Mapa) nabízí stovky pěších i cyklistických tras. Přímo v místě je také možnost věnovat se řadě sportovních aktivit. Pro milovníky historických památek je v blízkosti například Český Krumlov (Mapa), který je zapsán na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Šumava je díky svým přírodním podmínkám jednou z turisticky nejvyhledávanějších rekreačních oblastí ČR. Kromě tradičních možností pro pěší turistiku, cykloturistiku, agroturistiku či turistiku zaměřenou na poznávání historických zajímavostí a tradic nabízí i další podoby rekreace jako např. rybolov, myslivost a houbaření.

Jižní Morava
Jednou z nejatraktivnějších oblastí jižní Moravy pro kempování je Vranovská přehrada. Milovníci turistiky a cykloturistiky mohou také využít značených tras Národním parkem Podyjí, který sahá až na rakouské území. Z kulturních památek zasluhuje pozornost Vranovský zámek (Mapa), hrad Bítov (Mapa) nebo zřícenina hradu Cornštejn (Mapa).

Druhou známou turistickou oblastí jižní Moravy je Pálava (Mapa). Je to nejteplejší a téměř nejsušší oblast České republiky, což umožňuje jak pěstování vinné révy, tak výskyt mnoha druhů rostlin, které v ČR nikde jinde nerostou. Vodní nádrž Nové Mlýny (Mapa) pak nabízí nejen koupání, ale i mnoho příležitostí k vodním sportům. Nedaleko se nachází známý Lednicko-Valtický areál (Mapa), zapsaný na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Východní Čechy
V tomto regionu najdeme hned několik vodních nádrží s mnoha kempy, jako například kemp u přehrady Seč (Mapa) nebo u vodní nádrže Rozkoš (Mapa), nedaleko České Skalice (Mapa). V poslední době se východní Čechy stávají stále atraktivnější pro návštěvníky z tuzemska i ze zahraničí. Nabízí četné příležitosti pro koupání, provozování vodních sportů, pěší turistiku či cykloturistiku. Na území celého regionu se rozvíjí agroturistika, zvláště se zaměřením na chov koní.

Kompletní přehled kempů v ČR naleznete zde.
 


 
Autor: Romana Kuncová
 
Přidáno: 03.07.2012
 
 
 

Související články

 
Jak to v ČR funguje
 
 

Za odpadky musí platit nově i cizinci

Za odvoz odpadků z popelnic u domů musí nově platit i cizinci, kteří mají v České republice přechodný...

 
 
Bydlení
 
 

Kempování v ČR

Stejně jako ve světě i v České republice představují kempy nejlevnější typ ubytování. V Česku je v...

 
 
Bydlení
 
 

Jak hledat ubytování v ČR – 3. díl...

Rozhodli jste se pro koupi nemovitosti v České republice? Obraťte se s žádostí o pomoc na advokáta. Pro...

 
 
Bydlení
 
 

Jak hledat ubytování v ČR - 2. díl...

Hledáte v České republice bydlení na delší dobu, třeba na jeden rok? Pak pro vás bude ideální variantou...

 
Oblíbené

Historie výtvarného umění

Co se událo ve výtvarném umění na samém sklonku českých dějin? Mnohé…

Klimatické podmínky

Česká republika je vnitrozemským státem, který leží v mírných zeměpisných…

Nejdůležitější objevy současnosti

Za poslední desetiletí přišla česká věda s mnoha převratnými objevy, vynálezy a…

Čeština

Čeština patří do skupiny západoslovanských jazyků. Český jazyk je také jazykem…