HOMEPAGE

Život a práce
 
Systém školství
 
Univerzity

 

České univerzity se představily světu

 
photo:  (Dům zahraničních služeb)
 

Přilákat mladé cizince ke studiu v Česku a navázat kontakty, díky nimž by se čeští studenti mohli vzdělávat v zahraničí – to byl hlavní cíl zástupců tří univerzit, kteří české vysoké školství představili na setkání profesionálů z oblasti mezinárodního vysokoškolského vzdělávání NAFSA Annual Conference and Expo v americkém Kansas City.

 
Zástupci Masarykovy univerzity v Brně, Univerzity Palackého v Olomouci a pražské Univerzity Karlovy se počátkem června setkali v Kansas City se stávajícími i potenciálními partnery a diskutovali o spolupráci nejen v rámci studentských a učitelských výměn, ale i v oblasti projektové spolupráce nebo přípravy krátkodobých studijních programů. Jako kontaktní místo posloužil stánek Study in the Czech Republic, který zorganizoval Dům zahraničních služeb za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Účast na veletrhu zástupci univerzit uvítali především pro možnost navázání osobních kontaktů. Osobní seznámení nejen zvyšuje důvěryhodnost instituce, ale výrazně také zkrátí dobu, za kterou se přejde od slov k činům: tedy od rozhovorů k zahájení konkrétní spolupráce. O český stánek letos projevili velký zájem zejména zástupci univerzit z USA a Korejské republiky.

V pořadí již 62. ročník NAFSA, který zahájil známý spisovatel Salman Rushdie, letos hostil přes 7 000 účastníků z téměř 100 zemí. Počet studentů se zájmem o vzdělání v zahraničí celosvětově roste. V roce 2001 studovaly v zahraničí 2 miliony studentů, v roce 2008 to byly již 3 miliony a podle odhadů toto číslo v roce 2025 vzroste na 7 milionů.
 
 
Autor: Andrea Kábelová a Dům zahraničních služeb
 
Zdroj: Dum zahranicních služeb
 
Přidáno: 13.07.2010
 
 
 

Související články

 
Univerzity
 
 

Zahraniční studenti na ČVUT mají svůj...

České vysoké učení technické (ČVUT) v Praze připravilo pro své stávající i budoucí studenty-cizince...

 
 
Univerzity
 
 

České univerzity se představily světu

Přilákat mladé cizince ke studiu v Česku a navázat kontakty, díky nimž by se čeští studenti mohli...

 
Oblíbené

Historie výtvarného umění

Co se událo ve výtvarném umění na samém sklonku českých dějin? Mnohé…

Klimatické podmínky

Česká republika je vnitrozemským státem, který leží v mírných zeměpisných…

Nejdůležitější objevy současnosti

Za poslední desetiletí přišla česká věda s mnoha převratnými objevy, vynálezy a…

Čeština

Čeština patří do skupiny západoslovanských jazyků. Český jazyk je také jazykem…