HOMEPAGE

Podnikání
 
Ekonomická fakta

 

Kongresová turistika

 
photo:  (mojefoto.cz)
 

Česká republika vnímá, jak je kongresový průmysl důležitý a že celosvětově se jedná o jednu z nejdynamičtěji se rozvíjejících oblastí hospodářství. Dokladem toho jsou obrovské investice do kongresové infrastruktury, přičemž především hlavní město Praha je důkazem, že tyto investice se rozhodně vyplatí.

 
 

Během poměrně krátké doby se právě Praha stala světovou kongresovou destinací. Vznikly zde moderní hotely s širokou nabídkou konferenčních místností včetně moderního zázemí, pražské Kongresové centrum prošlo rozsáhlou modernizací a své kapacity a služby rozšiřuje i mezinárodní letiště.

Významnou výhodou České republiky je ideální poloha v srdci Evropy. Do hlavního města Prahy denně míří desítky mezinárodních letů, významnou destinací je česká metropole i pro mnoho nízkorozpočtových leteckých společností. Do České republiky se dostanete rychle, levně a bezpečně.

Kongresové a konferenční prostory

Široká nabídka kongresových či konferenčních prostor a služeb je základem při uspokojování potřeb pořadatele.

Kongresové centrum Praha

Jedním z největších a nejvýznamnějších kongresových center v Evropě je Kongresové centrum Praha. Budova prošla v letech 1998–2000 zásadní rekonstrukcí a modernizací a rovněž byl dostavěn nový víceúčelový objekt s rozsáhlými hotelovými a kancelářskými prostorami. Centrum disponuje 20 sály a 50 salonky s kapacitou od 12 až do 2764 osob. Svou nabídkou jednacích, banketních a výstavních prostor včetně zajištění doprovodných služeb je největším a nejkomplexnějším poskytovatelem kongresových a konferenčních služeb na českém trhu.
Kongresové centrum Praha: http://www.kcp.cz/

Žofín

Atmosféra magické historické Prahy na vás dýchne v konferenčních prostorách historické budovy Žofín. Novorenesanční stavba dostala svoji dnešní podobu v roce 1886, v letech 1992–1994 prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Dnes zde najdete exkluzivní prostory pro konference, kongresy a jiné obchodní příležitosti, ale i reprezentační plesy a další společenské akce.
Žofín: http://www.zofin.cz/

Obecní dům

Svůj kongres nebo konferenci můžete uspořádat i v prostorách národní kulturní památky Obecní dům. V nádherných prostorách této secesní budovy najdete 15 konferenčních místností s celkovou kapacitou až 1000 míst.
Obecní dům: http://www.obecnidum.cz/

Pražský hrad

Ovšem největší lahůdkou, kterou vám může Česká republika v pořádání kongresů a konferencí nabídnout, je areál Pražského hradu. Zájemcům je k dispozici 5 konferenčních místností s celkovou kapacitou 2360 míst.
Pražský hrad: http://www.hrad.cz/


Zkušenosti pořadatelů

Vedle konferenčních prostor a služeb jsou pro hladký průběh firemních akcí důležité i dostatečné zkušenosti pořadatelů. V tomto ohledu se Česká republika může pochlubit skutečně velkým množstvím úspěšně realizovaných akcí.

Jednou z nejvýznamnějších a v celosvětovém měřítku nejprestižnějších akcí bylo v září 2000 výroční zasedání Mezinárodního měnového fondu a Skupiny Světové banky . Velmi významný byl Summit NATO na podzim roku 2002 i zasedání Mezinárodního olympijského výboru na přelomu června a července roku 2003.

Rovněž řada významných světových společností a zájmových sdružení zde uspořádala svůj kongres či konferenci. Jmenujme například Microsoft Security Summit z roku 2004, 16th Annual Euro Meeting of the Drug Information Association z března roku 2004 nebo 14. evropský kongres klinické mikrobiologie a infekčních chorob . Vedle rozsáhlých akcí s tisícovou účastí se běžně v České republice odehrávají stovky drobnějších konferencí a kongresů.

Pražská asociace kongresové turistiky

Mnozí z profesionálních pořadatelů jsou členy organizace zvané Pražská asociace kongresové turistiky. Na internetových stránkách této společnosti naleznete odkazy na cestovní agentury specializující se v České republice na zajišťování kongresových a konferenčních služeb, stejně jako přímé kontakty na hotely vhodné pro uspořádání kongresu. Pražská asociace kongresové turistiky má více než 50 členů, kteří společně napomáhají rozvoji kongresového průmyslu nejen v Praze a potenciálním zákazníkům jsou zárukou vysoké kvality.
Pražská asociace kongresové turistiky: http://www.pragueconvention.cz

Bezpečnost je v dnešním světě otázkou mimořádného významu. Čeští organizátoři si její důležitost uvědomují a při pořádání akcí na ni kladou velký důraz. Situace v České republice je velice stabilní, bez projevů násilí ve společnosti. 

Doprovodný program

Neodmyslitelným prvkem komplexního organizačního servisu jsou doprovodné programy. V tomto ohledu je Česká republika skutečným mistrem. Nejen hlavní město Praha, ale i ostatní města a místa České republiky nabízejí denně velké množství koncertů, divadelních představení a širokou škálu sportovního vyžití . Samozřejmostí je i zajišťování doprovodného programu na míru.

Netradičním programem, který nadchne nejen mužské účastníky firemních akcí, je například  návštěva fotbalového či hokejového utkání . Fotbalovým fanouškům určitě není neznámé jméno pražského klubu Sparta, hokejové nadšence zase upoutá utkání české hokejové extraligy, ze které vzešli i mnozí hráči americké NHL. Hokejoví fanoušci by určitě měli zavítat do pražské O2 Arény, která byla mimo jiné dějištěm hokejového mistrovství světa v roce 2003 a kde se dnes odehrává mnoho hokejových utkání, ale i jiných sportovních nebo kulturních akcí.

 
Autor:
 
Přidáno: 02.12.2009
 
 
 

Související články

 
Firmy v ČR
 
 

Česko – země piva

Češi jsou národem pivařů. Rádi o pivu mluví, ale ještě raději ho popíjejí. Průměr jeho spotřeby z roku...

 
 
Ekonomická fakta
 
 

Hlavní pilíře českého průmyslu

Průmyslová výroba má na území dnešní České republiky hluboké historické kořeny. Již v dobách Rakouska...

 
 
Ekonomická fakta
 
 

Nová aplikace ČESKÉ PENÍZE v...

Česká národní banka jako jedna z prvních centrálních bank v Evropské unii využila nových technologií a...

 
 
Obecná fakta o ČR
 
 

Nejlepší kancelářská budova světa...

Praha má další nej… Tentokrát získala prvenství ve světové architektonické soutěži MIPIM Awards...

 
Oblíbené

Historie výtvarného umění

Co se událo ve výtvarném umění na samém sklonku českých dějin? Mnohé…

Klimatické podmínky

Česká republika je vnitrozemským státem, který leží v mírných zeměpisných…

Nejdůležitější objevy současnosti

Za poslední desetiletí přišla česká věda s mnoha převratnými objevy, vynálezy a…

Čeština

Čeština patří do skupiny západoslovanských jazyků. Český jazyk je také jazykem…